prev img
prev img
prev img
gallery photo gallery photo gallery photo gallery photo

RM56 WOOD fotel proj. Romana Modzelewskiego polski design

designerski fotel w stylu vintage, polski design

3 490,00 zł

SIEDZISKO
NOGI
ILOŚĆ

Zapytaj o produkt

RM56 WOOD fotel proj. Romana Modzelewskiego polski design

RM56 WOOD fotel proj. Romana Modzelewskiego polski design

designerski fotel w stylu vintage, polski design

Prosimy wypełnić poniższe pola formularza, biuro obsługi klienta skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

* Pola wymagane

Anuluj lub 

Dostawa za darmo
Wyświetl koszt wysyłki
RM56 WOOD (sklejkowy) to nazwa towarowa fotela wchodzącego w skład kolekcji mebli zaprojektowanych przez prof. Romana Modzelewskiego oferowanej od 2016 r. przez markę VZÓR.
Produkowana obecnie wersja fotela posiada nóżki zapewniające usadowienie siedziska na wysokości typowej dla krzeseł.
Prototyp siedziska powstał w latach pięćdziesiątych i wykonany został ze sklejki. Uformowane w organicznym kształcie siedzisko osadzone zostało na metalowej konstrukcji o abstrakcyjnej formie. Był to jeden z pierwszych przykładów zastosowania plastycznych właściwości sklejki w polskim meblarstwie. W 1956 roku Roman Modzelewski powtórzył ten projekt w winidurze - poli(chlorkuwinylu). Wykonany w tej wersji materiałowej fotel otrzymał II nagrodę w kategorii mebli indywidualnych na II Ogólnopolskiej Wystawie Architektury Wnętrz w Warszawie w roku 1957.
Pierwsze testowe wdrożenie fotela w ramach marki VZÓR nastąpiło w 2012 r. W trakcie prac nad formą siedziska wprowadzono wiele praktycznie niewidocznych dla oka ale istotnych z perspektywy ergonomii oraz walorów użytkowych fotela zmian. Wykorzystanie przemysłowych technologii produkcji umożliwiło odejście od ograniczeń związanych z produkcją o charakterze rzemieślniczymi i zaoferowanie produktu o stałych parametrach jakościowych, który może być produkowany szybko i względnie tanio, w dużych seriach. Całkowite przeprojektowanie technologii produkcji fotela umożliwiło ponadto łączenie nóg ze skorupą siedziska w wytrzymały sposób bez konieczności przewiercania siedziska na wylot, co istotnie poprawiło walory estetyczne fotela.
Sposób wdrożenia fotela, w szczególności dobór technologii wytwarzania oraz zastosowanych materiałów, zakładający jednoczesne przeprojektowaniu wybranych parametrów technicznych fotela w celu poprawy jego walorów użytkowych i estetycznych jest modelowym przykładem funkcjonowania marki Vzór i podejścia do budowania jej kolekcji.

Materiały: Stelaż wykonany z giętego drutu lakierowany, w kolorze lub chromowany, kubełek/siedzisko - wielowarstwowa sklejka gięta w 2 wymiarach, stopki dostępne w 3 wariantach: twarde (do dywanów), filcowe (do podłóg drewnianych), teflonowe (do podłóg ceramicznych) 

istnieje możliwość wykonania na zamówienie tapicerowanej poduszki na siedzisko

 Wymiary (wys/szer/głę): 78/71/58 cm, wys. siedziska 44cm

Czas realizacji: 4-5 tygodni

DARMOWA DOSTAWA!

Opis

STYL
VINTAGE
MATERIAŁ GŁÓWNY
SKLEJKA
UŻYTE MATERIAŁY
STAL
SZEROKOŚĆ (cm)
70
WYSOKOŚĆ (cm)
79
WYSOKOŚĆ SIEDZISKA (cm)
44
GŁĘBOKOŚĆ (cm)
53