Lista produktów marki PASTFORM

Pastform Furniture – ręczna manufaktura mebli w stylu vintage

Zakorzenieni w dobrej tradycji

Pracownia Pastform Furniture pamięta jeszcze lata 90. W koncepcji rodzinnej firmy z tradycjami Dawid Gełeta założył stolarnię w 1997 roku. Stolarnia specjalizowała w ręcznym wytwarzaniu mebli użytkowych. Czasy się zmieniały, a wraz z nimi, zmieniała się moda. W 2016 roku postanowiliśmy zmienić więc kierunek, podążając za rosnącym trendem na meble w stylu vintage.

Nazywam się Mateusz Gełeta, jestem synem stolarza, założyciela firmy. Od najmłodszych lat przyglądałem się pracy taty, który w tworzenie mebli wkłada całe swoje serce, dopieszczając zgrabnie silnymi dłońmi każdy detal i pilnując, żeby nic nie umknęło naszej uwadze przed wysłaniem produkcji do klienta. Dbał o to, żeby każdy mebel był perfekcyjny i dopracowany. Tym zasadom pozostajemy wciąż wierni.

Idąc za ciosem, postanowiłem stworzyć harmonijne połączenie nowoczesnej jakości z klasyką stylu lat 60. Tak powstała unikalna, zaprojektowana przeze mnie kolekcja wspaniałych mebli, które obok przemyślanej funkcjonalności, pełnią również rolę kreowania doskonałego designu i tworzenia niebanalnych aranżacji.

Złota era wnętrzarskiego stylu

Lata 60. to okres, w którym wnętrza przybierały bardzo charakterystyczny szlif. Styl, zwany na świecie mid-century modern, na lokalnym rynku po prostu – meble retro. Prosta, elegancka forma minimalistyczna, pozbawiona zbędnych zdobień i przepychu. Dekorująca ideą nieskomplikowanej kompozycji, daje dużą swobodę w doborze dodatków aranżacyjnych i kładzie nacisk na wysoki poziom wygody funkcjonalnej. Chciałoby się powiedzieć – meble idealne. Dające wygodę, mieszczące zaskakująco wiele, mimo całkiem zgrabnych gabarytów, powstające ze szlachetnych gatunków drewna i stworzone ręcznie, z naciskiem na starannie dopracowane szczegóły. Nic dziwnego, że ich popularność tak rośnie.

Unikalne, dopracowane, z duszą

Każdy model w kolekcji Pastform to unikalny styl. Przemyślana koncepcja użytkowego komfortu, dopracowane detale, starannie dobrane surowce i sprawdzone dodatki. Wykorzystujemy wysokiej jakości płyty, które fornirujemy dębem, orzechem amerykańskim i innymi gatunkami wytrzymałych gatunków drewna, starannie olejujemy najlepszymi, twardymi, ekologicznymi olejowoskami, nadając meblom finalny kształt. Wydobywamy naturalne piękno drewna, eksponując słoje i unikalny design każdego kawałka, uwydatniając piękną barwę i uzyskując ponadczasową trwałość.

Tak powstają unikatowe, przemyślane, wyjątkowe i dopracowane meble z duszą.

Z myślą o przyszłości

Staramy się pozytywnie kreować świat, którego jesteśmy częścią, współtworząc lepsze jutro. Współpracujemy z lokalnymi dostawcami, wspieramy małe firmy i zakłady produkcyjne, dbamy o ekologię, szanując potrzeby ziemi, z klientami i kontrahentami nawiązujemy trwałe, oparte na zaufaniu relacje.

Elastycznie, z otwartością i sercem na dłoni

Szczerze lubimy to, co robimy. Fascynuje nas zabawa kształtem, formą i fakturą drewna. Tworzenie nowych aranżacji i wymyślanie innowacji, które spełnią wasze oczekiwania. Jesteśmy dumni z naszych produkcji i z radością oddajemy wam w ręce kolekcję dopracowanych modeli.

Pokazano 1-50 z 139 pozycji