Lista produktów marki OTOTO

HISTORIA

Nic się nie bierze z niczego, to dotyczy również naszego zamiłowania do sklejki. Stolarski gen jest obecny w naszej rodzinie od kilku pokoleń. Tradycja pracy z drzewem sięga dużo dalej, niż nasza pamięć, ale niewątpliwie w tym aspekcie największy wpływ na nas miał nasz dziadek Marian. To u niego na wsi w trakcie wakacji poznawaliśmy fach i powoli się zarażaliśmy miłością do pracy z tym materiałem. Dziadek był uważany za najlepszego fachowca w całej okolicy i zawsze miał ręce pełne roboty. Nasz tata również odziedziczył te wyjątkowe umiejętności i tak jak dziadek cieszył się uznaniem. Również z powodzeniem podejmował się licznych prac stolarskich. Przemo ten niezwykły materiał poznał dużo wcześniej, ponieważ wraz z żoną prowadzą pracownię r-m studio, gdzie na co dzień tworzą projekty domów i wnętrz . Można powiedzieć, że ja ze sklejką zapoznałem się dzięki YouTube, w trakcie szukania inspiracji na szafki nocne do sypialni. Wtedy tak naprawdę przekonałem się, jak przyjemny jest to materiał i jak duże możliwości daje. Nasza fascynacja tym materiałem z czasem tylko się pogłębiała, Przemo często wykorzystywał go w projektach, jak i również w swoim mieszkaniu, gdzie większość mebli jest wykonana właśnie ze sklejki. Ja zgłębiałem jej tajniki na własną rękę, metodą prób i błędów.

Pomysł na stworzenie marki OTOTO zrodził się podczas świątecznego spotkania przy stole. Połączyliśmy wszystkie kropki i po prostu samo nam to wyszło. Pasja do drewna, fascynacja sklejką, wiedza projektowa i biznesowa plus nasza marzenie o stworzeniu czegoś fajnego poskutkowało tym, że jesteś dzisiaj gościem na naszej stronie i możesz poznawać efekt długiego procesu tworzenia mebli ze sklejki. Dzieląc się naszą pasją i wiedzą, chcemy dostarczyć Ci niepowtarzalny produkt, który będzie funkcjonalną ozdobą Twojej życiowej przestrzeni. Mamy nadzieję, że efekty naszej pracy przypadły Ci do gustu!

ZAŁOŻYCIELE

Przemo i Łukasz, prywatnie bracia, są założycielami i pomysłodawcami marki OTOTO, która powstała z miłości do drewna przekazanej przez ojca i dziadka, którzy od zawsze byli stolarzami.

PROJEKTANCI

Kolekcja mebli OTOTO została zaprojektowana przez architektów z pracowni r-m studio, których minimalistyczne podejście i poszukiwanie prostych rozwiązań przełożyło się na ich czystą formę.

ZAŁOŻENIA

Meble OTOTO tworzone są zgodnie z filozofią minimalizmu, dzięki prostej formie pozwalają wprowadzić do wnętrza spokój i harmonię. Ich prostota, funkcjonalność, surowość oraz minimalistyczny detal przedstawiają sklejkę w nowym świetle i pozwalają poznać ją jako niezwykły i naturalny materiał. Piękno sklejki dostrzegane jest poprzez jej niedoskonałości i niepowtarzalność. Każda płyta mimo podobnych, wspólnych cech jest inna. Dzięki temu każdy mebel jest niepowtarzalny mimo zachowania tej samej formy. Estetyka i jakość są jednymi z głównych elementów charakteryzujących zarówno proces twórczy, jak i późniejszy etap realizacji. Każdy z mebli jest wykonany ręcznie z należytą starannością i dbałością o detale. W procesie produkcji używana jest odpowiednio wyselekcjonowana sklejka oraz najwyższej jakości okucia.

Pokazano 1-18 z 18 pozycji