Lista produktów marki RAGABA

Ragaba to marka firmy produkcyjnej, w której obudziła się potrzeba tworzenia, bo w każdym z nas drzemie potrzeba tworzenia. A zaczęło się tak...

Od ponad 12 lat zajmujemy się produkcją komponentów drewnianych – żmudną, powtarzalną produkcją dla dużych producentów mebli. W związku z tym, o jakości drewna wiemy bardzo dużo. W 2013 roku rozpoczęliśmy produkcję nóg meblowych o nietypowym kształcie, podczas której powstawały odpady – solidne kawałki drewna. Ponieważ produkowaliśmy ponad 2000 sztuk takich nóg tygodniowo, a w DNA naszej firmy jest oszczędność i rozsądne wykorzystanie zasobów, żal nam było palić tymi odpadami w piecu. Ktoś powiedział to głośno, a nasz operator CNC wyciął z nich - dla zabawy -  figurkę kota. Mały kot wywołał radość i energię w zespole, więc pociągnęliśmy temat dalej. Ponieważ nasze dzieci uwielbiają malować - dodaliśmy farbki. A ponieważ nasi znajomi powtarzali, że szkoda, że można tylko raz malować – postanowiliśmy dodać papier ścierny. I tak wspólnymi siłami powstały zabawki cieszące nas, nasze dzieci i dzieci naszych przyjaciół. Zdecydowaliśmy się nimi podzielić:)

Tak powstała marka RAGABA - od skrótu RGB. Bo kolor ma znaczenie!

Zabawek już nie produkujemy, nie produkujemy już tamtej nogi, ale historia zaczęła się toczyć sama.

Okazało się, że różnych odpadów, które po obróbce mogą być półproduktem mebli mamy więcej.

Pierwszy projekt mebli - stoliki Ufo zrealizowaliśmy we współpracy z ASP we Wrocławiu i projektantami Szymonem Hanczar i Magdą Garncarz. Potem postanowiliśmy temat rozwinąć. Przez przypadek na facebooku zaczęłam rozmawiać z ciekawym człowiekiem o Fablabach (ogólnodostępne miejsca do zabawy w projektowanie i konstruowanie). Wierząc w nasz pomysł z dnia na dzień dołączył do nas kreatywny indywidualista - nasz projektant- konstruktor Marcin Gładzik. W tym czasie udało nam się zbudować zespół, z którym można góry przenosić, ale po co? Lepiej tworzyć piękne rzeczy i dostarczać je na czas.

Pokazano 1-38 z 38 pozycji