Lista produktów marki SPLOT

NASZA HISTORIA

W SPLOT wierzymy, że ponadczasowe rzemiosło i perfekcyjna jakość powinny być kluczowymi cechami wszystkich otaczających nas przedmiotów. Ta pasja do dobrego dizajnu, zakorzenionego w tradycyjnych, często już zapomnianych technikach rękodzielnictwa ludowego, zainspirowała nas do stworzenia marki innej niż wszystkie.

Wywodzimy się z Podlasia - malowniczego, wielokulturowego regionu utytułowanego na wschód od Wisły. Motywy zaczerpnięte z tamtejszej sztuki, architektury, krajobrazu i rzemieślniczych tradycji znajdziecie w każdym z naszych projektów. Tworzymy meble i akcesoria, w których unikatowy, rękodzielniczy sznyt łączymy z rzeźbiarską formą i współczesnym dizajnem.

Nie podążamy za trendami - kreujemy własny styl. Ten styl to Modern Folklore.

MODERN FOLKLORE

To więcej niż trend. To sposób życia.

Filozofię kryjącą się za naszym podejściem do procesu projektowania nazwaliśmy Modern Folklore (Nowoczesnym Folklorem). To nasze autorskie połączenie rzemieślniczego kunsztu z prostotą formy i pragmatyzmem funkcji. Wykorzystujemy elementy zaczerpnięte z często już zapomnianych technik rękodzielniczych (takich jak tkactwo czy plecionkarstwo), przekładamy je na język współczesnego dizajnu i wprowadzamy do przestrzeni codziennej w postaci przydatnych mebli i akcesoriów. Naszą misją jest przywrócenie dziś już niszowemu folklorowi (nie tylko temu z Podlasia, ale także z innych zakątków Polski) prestiżowego statusu. Chcemy dać mu drugie życie, to na jakie od zawsze zasługiwał: nie ograniczone do progów rustykalnych chat, ale dynamicznie funkcjonujące także we współczesnych wnętrzach.

LUDZIE SPLOT

Zofia Strumiłło-Sukiennik (współzałożycielka i projektantka w SPLOT): 

„SPLOT zaciera granice między rzemiosłem a dizajnem. Nasze projekty dalece wykraczają poza definicję zwykłych przedmiotów użytkowych. Nie zatrzymujemy się na konstrukcji funkcjonalnych mebli - tworzymy dla nich kontekst. Snujemy swoją własną opowieść, w której wątki związane z lokalnym rękodziełem i kunsztem pracy ludzkich rąk przenikają się z tymi dotyczącymi potrzeb, oczekiwań i wymagań współczesności. To jest właśnie nasz Modern Folklore.”

Pokazano 1-4 z 4 pozycji