Lista produktów marki LEDON.design

Ledon to polska pracownia projektująca i produkująca ledony - nowoczesną, energooszczędną i estetyczną alternatywę dla klasycznych, szklanych neonów reklamowych. Jej właścicielami są  Michał Zakrocki oraz Mikołaj Rytel, którzy po zbyt wielu latach pracy w renomowanej agencji reklamowej, postawili stworzyć coś swojego i pokazać światu ledony - autorską technologię łączącą znane w branży reklamowej materiały w nieznany dotąd sposób.

W 2014 roku pierwsze ledony składali we dwóch w wynajmowanym od wspólnoty mieszkaniowej dawnym piwnicznym pomieszczeniu na węgiel, którym kiedyś ogrzewano mokotowską kamienice. Wtedy marka działa pod nazwą Twórczywo i wytwarzała również inne rzeczy - podstawki ceramiczne, magnesy, poduszki, napisy ze styroduru... ale to właśnie ledony, na które postawili ograniczając wyłącznie do nich ofertę spodobały się do tego stopnia,  że w ciągu dwóch lat Twórczywo z dwóch osób rozrosło się do dwudziestu. Dziś firma działająca pod nazwą Ledon jest dobrze rozpoznawalna na rynku, a wymyślone przez Michała słowo "ledon" na dobre weszło do słownika całej branży i klientów, pośród których są m.in. Costa, FreeNow, La Gardere, Pepsi, Adidas, H&M, Sephora, czy Okocim.  

BIO Założyciele

Michał Zakrocki - współzałożyciel marki Ledon. Dyplomowany ratownik medyczny, lektor radiowy, trener squasha, copywriter i niedyplomowany dziennikarz, montażysta filmowy, sprzedawca i kelner, oddał kilka swoich najlepszych lat agencji Leo Burnett i branży reklamowej ogólnie. Od 9 lat, z przyjacielem Mikołajem, prowadzi z powodzeniem firmę, w której odpowiada za absolutnie wszystko, ale stara się ograniczać do tego, co ze wszystkiego lubi najbardziej - sprzedaży oraz pozyskiwania dla Ledonu nowych klientów, rynków zbytu i dróg rozwoju. W wolnych chwilach, które mu się zdarzają, wyskakuje na squasha, albo na motocyklowy tor. 

Mikołaj Rytel  - współzałożyciel marki Ledon. Absolwent Wydziału Nauk Społecznych UW oraz Warszawskiej Szkoły Reklamy. Mężczyzna, który żadnej pracy się nie boi. Działał w badaniach marketingowych, remontach, prowadził z żoną salon masażu, restaurował meble. Pracował fizycznie i graficznie, więc najadł się chlebów z najróżniejszych pieców.  To dzięki jego graficznemu talentowi, wyczuciu i wrażliwości marka zyskała charakterystyczny sznyt - "kreskę Miklosza". Oficjalnie zawodowy grafik i typograf, a także admirator fauny i flory; psiarz i żółwiarz przez duże P i Ż. Nieoficjalnie stolarz, drwal, astrolog i deweloper podlaski. Idealna partia; niestety stale zajęty swą pierwszą żoną, od niepamiętnych czasów. 

Pokazano 1-49 z 49 pozycji