Lista produktów marki KOSICKA DESIGN

W naszej pracowni powstają unikalne meble z litego drewna dębowego: stoły okrągłe i prostokątne, biurka, stoliki, krzesła.

Produktem najbardziej rozpoznawalnym są modernistyczne huśtawki w postaci giętych okręgów.

Zostały stworzone, by tchnąć życie we wnętrza i przełamać koncept klasycznych, bujanych foteli.

“Zrównoważony rozwój postrzegam jako wytwarzanie i kupowanie rzeczy trwałych

oraz przydatnych, czyli dopasowanych do indywidualnych potrzeb.

W mojej pracy stawiam na ponadczasowy styl, chcąc pozostawić po sobie ładne obiekty,

które zarazem posłużą moim Klientom długie lata.”

Iwona Kosicka oferuje autorskie meble, oświetlenie, dodatki do wnętrz. Priorytetem są rzeczy trwałe, wyjątkowe i warte posiadania. Dba o to, by oferta była estetyczna, dopracowana, długotrwała, użyteczna, uczciwa, przyjazna środowisku. Chce by jej produkty miały "tak mało designu, jak to możliwe". (Dieter Rams)  Wolne chwile spędza jak najbliżej natury. Kocha dobrą książką, naturalną kuchnię, czerwone wino, górskie wędrówki, rower, jogę, zapach rogrzanej słońcem łąki, szum morskich fal... Ma w sobie pasję fotograficzną, malarską a także ogromną chęć poznawania świata. 

Jej prace prezentowane były na wystawach indywidualnych oraz zbiorowych. Brała udział w wielu konkursach, zdobywając między innymi:  Rdzeń Designu w Machina Design Awards 2009 za kolekcję lamp „ARANA” oraz Rdzeń Designu w Machina Design Awards 2010 za kolekcję lamp Ledy Dredy,  Danfoss Bronze  Award 2008 w Danii za Huśtawkę Emocji, jest laureatką konkursów: Fortis Young Design 2009, PRODECO 2008 oraz Absolwentką Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, na wydziale Architektury Wnętrz i Wzornictwa Przemysłowego.

“Miłość do drewna, zawdzięczam mojemu tacie. Był stolarzem, doskonałym rzemieślnikiem, potrafił drewno świetnie obrabiać, posiadał bardzo dużą wiedzę, ale też szukał nowych technologii. Od dziecka otaczały mnie opowieści o drzewach i drewnie. Wyrosłam w przekonaniu o szacunku do przyrody i tego, co od niej dostajemy. Chciałabym, by wykonawcy pamiętali o zrównoważonej gospodarce leśnej, a także by tworzyli ponadczasowe meble. Sama traktuję drewno jako surowiec niepowtarzalny, uniwersalny, łatwo obrabialny a do tego o najwyższych walorach estetycznych.”

Pokazano 1-29 z 29 pozycji