Lista produktów marki TAR DESIGN

o nas

TAR to polska marka produkująca lampy według własnych projektów wzorniczych. Jej założycielem jest projektant form przemysłowych, Tomasz A. Rudkiewicz. TAR stawia na dobry design, europejską produkcję i najwyższej jakości materiały.

 

Nasza historia

Lampy Reflex będą w tym roku obchodzić 40 jubileusz! Zostały zaprojektowane przez Tomasza Andrzeja Rudkiewicza na początku lat 80. Były nowoczesne, kolorowe i dobrej jakości. Stanowiły ewenement na tle szarej socjalistycznej rzeczywistości. Rozświetliły tysiące polskich domów stając się ikoną polskiego wzornictwa tamtych lat. Zagrały na planach filmów Krzysztofa Kieślowskiego i Stanisława Barei. Do dziś można je znaleźć w polskich mieszkaniach.

T.A.Rudkiewicz – projektant przemysłowy. W 2008 roku mianowany Designerem Roku przez Instytut Wzornictwa. Współwłaściciel studia projektowego NC.ART. Twórca TAR. Zajmuje się projektowaniem lamp od początku lat 80. W 1981 roku uzyskał w Hanowerze wyróżnienie Gute Form za projekt systemu lamp Polam-Wilkasy, którego był współautorem wraz z Bartkiem Pniewskim. W 1986 wyjechał do Finlandii. Pracował w Ed-Design, największym wówczas studiu projektowym w Skandynawii projektując m.in. pierwsze telefony dla Nokii. Dziś na stałe mieszka w obu krajach, w Polsce i Finlandii. Jest członkiem ORNAMO (Związku Projektantów Przemysłowych w Finlandii).

Jak powstają nasze lampy

TAR stawia na profesjonalny design, wysokiej jakosci materialy oraz lokalna produkcje. Cały proces projektowy – od szkicu, poprzez geometrię CAD, aż do prototypu produkcyjnego – odbywa się wg najwyższych standardów wzornictwa przemysłowego, w zespole wykwalifikowanych projektantów, inżynierów i modelarzy. Produkcja również odbywa się na miejscu. Siedziba TAR znajduje się pod Warszawa. Lampy wykonywane są na zamówienie, każda sztuka jest produkowana indywidualnie, z najwyzsza uwaga i starannoscia. Materiały i podzespoły pochodzą prawie wyłącznie od polskich i Europejskich dostawców.

Pokazano 1-19 z 19 pozycji