Lista produktów marki KLAUDYNA MARCINIAK

Klaudyna Marciniak projektantka sztuki użytkowej, pracuje głównie w dziedzinie ceramiki. Wiedzę zdobywała w Wielkiej Brytanii i w Polsce. Ukończyła projektowanie i sztukę użytkową na Uniwersytecie w Wolverhampton, studiowała także w ramach programu stypendialnego na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu; Klaudyna skupia się na eksploracji formy oraz grze i zabawie kształtem, wykonuje często unikatowe produkty, które wychodzą poza konwencjonalne i utarte wzory. Część prac to produkty sztuki konceptualnej. Nieustanna ciekawość Klaudyny za każdym razem wplata nowe historie w wykonane produkty. Kolor zawsze jest ważną częścią projektantki; posługuje się kolorami instynktownie ustawiając je obok siebie i szukając relacji między nimi. W aranżacjach kolorystycznych posługuje się mocno kontrastowymi kolorami, a czasem subtelnym pociągnięciem.

 

W studio Klaudyna zajmuje się projektowaniem i wytwarzaniem produktów z porcelany. Produkuje w swojej pracowni. Projekty tworzone w Studio to przedmioty codziennego użytku, które łączą estetyczną formę oraz wysokiej jakości materiał.

 

W Studio, prace tworzone są z ciągłej obserwacji natury, z żywiołowego nieskoordynowanego, jak i rytmicznego ruchu. Niektóre prace mają wartość symboliczną. Projektantkę interesuje zaangażowanie obserwatora, jego stan zastanowienia i rezultat analizy. Podejmuje ona tematykę relacji międzyludzkich, relacji człowieka ze światem, ich emocje.

Pokazano 1-9 z 9 pozycji