Urządzamy przedpokój: lustro i wieszak!

Dla niektórych osób aranżacja przedpokoju kończy się na wstawieniu szafy bądź też siedziska ułatwiającego włożenie i ściągnięcie butów. Inni zaś całkowicie omijają tę część domu i nie przywiązują do niej większej wagi, rezygnując z umeblowania czy zastosowania wszelkiego rodzaju dodatków. Warto jednak pamiętać, że przedsionek, choć nie jest (i nigdy nie będzie) głównym pomieszczeniem w mieszkaniu, ma duży wpływ na odbiór naszego wnętrza. To właśnie on jest pierwszym pomieszczeniem, które wita gości – a jak wiadomo, pierwsze wrażenie jest najważniejsze. Jak urządzić przedpokój, by zachwycał każdego, kto przekroczy próg mieszkania? To proste – warto pomyśleć o odpowiednich akcesoriach jak lustro czy wieszak.

Dlaczego warto urządzić przedpokój? Pierwsze wrażenie ma znaczenie!

Niezależnie od tego, czy jest to mały przedpokój, czy może nieco większy korytarz – pomieszczenie to ma bardzo duże znaczenie dla całego mieszkania. Dlaczego? Warto zapamiętać jedną rzecz: w przypadku mieszkania – podobnie zresztą jak w naszym – liczy się pierwsze wrażenie. Ciemny, zagracony, nieudekorowany przedpokój nie będzie najlepszą wizytówką domu. Takie detale zostaną szybko dostrzeżone przez gości, którzy w parę chwil będą mogli wyrobić sobie zdanie o całości mieszkania. A jak wiadomo – każdy, kto posiada własne cztery ściany, lubi, gdy są one chwalone – zarówno przez rodzinę, jak i przyjaciół czy znajomych. Dlatego też nowoczesny przedpokój musi zachęcać odwiedzających do przekroczenia progu i zachwycać swoim unikalnym stylem.

Aranżacja przedpokoju to nie tylko szafa i siedzisko

Mówiąc o urządzaniu przedpokoju, na pierwszą myśl z pewnością przychodzi szafa. Jest to popularne rozwiązanie u osób posiadających nieco więcej miejsca, dzięki któremu zyskują dodatkową przestrzeń do przechowywania ubrań, butów czy innych rzeczy, na które zwyczajnie nie ma miejsca w pokoju. Mały, wąski przedpokój niestety często wyklucza wstawienie tego typu mebla i umożliwia jedynie postawienie siedziska w postaci pufy, stołka lub ławki. Posiadacze większych przestrzeni mogą z powodzeniem postawić na obie opcje, czyniąc z przedpokoju przytulny kącik, w którym spokojnie można się rozebrać i zachwycić stylowym umeblowaniem, gdzie na pierwszy plan wychodzi niewątpliwie duża szafa.

Warto jednak wiedzieć, że nowoczesny przedpokój musi być urządzony nie tylko za pomocą mebli. W przypadku tego pomieszczenia warto pomyśleć również o dodatkach, które z jednej strony przyozdobią ściany, a z drugiej okażą się bardzo funkcjonalne i podniosą komfort życia każdego domownika oraz gości. Jakie akcesoria spełniają powyższe wymagania? Z pewnością są to wieszaki i lustra – przekonaj się, dlaczego nie należy o nich zapominać, aranżując przedpokój!

Aranżacja wnętrza przedpokoju w dodatki – przede wszystkim funkcjonalnie!

Zastanawiając się, jak urządzić przedpokój, warto na samym wstępie wziąć pod uwagę aspekt funkcjonalny. Dlaczego to takie ważne? Warto pamiętać o tym, że to właśnie do przedpokoju wchodzimy prosto z pracy, szkoły czy sklepu. Wyjścia często wiążą się z ubraniem kurtki, płaszcza, szalika czy czapki, dlatego też w przedpokoju nie może braknąć miejsca m.in. na wieszak. O ile w przypadku suchych ubrań problem zawieszenia rozwiązać można dzięki szafie, tak mówiąc o mokrej odzieży, sprawa wygląda zgoła inaczej – problem ten na szczęście rozwiązują wspomniane wieszaki.

Metalowy wieszak SHADOW.

Pozostając w kwestii funkcjonalności, w projekcie wnętrza przedpokoju powinno uwzględnić się również lustro. Jest ono bowiem nieocenione przed każdym wyjściem – to właśnie przed nim możemy się obejrzeć i poprawić swój "look".

Lustro stojące PORTAL VINTAGE od Giera Design.

Aranżacja wnętrza przedpokoju w wieszaki i lustra – dodatki, które nadadzą wnętrzu charakteru

Zarówno wieszaki, jak i lustra są niezbędnym elementem wystroju przedpokoju nie tylko pod względem funkcjonalności, ale również estetyki. Obie te formy dodatków bowiem najczęściej wyróżniają się ciekawą budową i kształtami. Niebanalne konstrukcje z kolei można podpasować tak naprawdę pod każdy styl, sprawiając, że pusty do tej pory przedpokój, zostaje optycznie zapełniony. Designerskie wieszaki i lustra potrafią z miejsca nadać wnętrzu unikalnego charakteru i sprawić, że przedpokój będzie zachęcał każdego do przekroczenia progu mieszkania czy domu.

Designerski wieszak OBJECT011 w stylu loftowym. Prosta forma, która świetnie wpasuje się do minimalistycznego przedpokoju. Za sprawą swojej wyjątkowej konstrukcji wieszak będzie stylowym elementem aranżacji przedpokoju, a także funkcjonalnym dodatkiem, na którym można zawiesić każdy rodzaj ubrań.

 

Nowoczesne lustro owalne AMBIENT, które można zawiesić na ścianie nowoczesnego przedpokoju. Lustro w stylu skandynawskim nada wnętrzu minimalistycznego charakteru, przez co świetnie wpasuje się zarówno do węższych, jak i szerszych przedsionków.

Dlaczego jeszcze warto urządzić przedpokój z wieszakiem i lustrem?

Zarówno wieszaki, jak i lustra nie są przypadkowymi dodatkami do przedpokoju. Ich obecność realnie odmienia pomieszczenie, nadając mu całkowicie innego tonu, a także ułatwiając codzienne funkcjonowanie. To, o czym pisaliśmy wyżej, to jednak tylko część zalet, jakie niesie ze sobą wprowadzenie tych dodatków do przedsionka. Dlaczego jeszcze warto zdecydować się na wieszak i lustro w przedpokoju?

  • Wieszaki nie zajmują zbyt wiele miejsca, pozostając przy tym bardzo praktycznymi dodatkami. Co więcej, za sprawą swojej prostej budowy, bardzo łatwo jest dopasować je tak naprawdę pod każdy styl mieszkania.
  • Wieszaki najczęściej montowane są na ścianie (wyjątkiem są modele stojące), dlatego też warto pomyśleć, aby w 100% wykorzystać wolną przestrzeń przedpokoju. Dobrym pomysłem więc jest sięgnięcie po wieszak z siedziskiem, dzięki czemu zyskamy miejsce do wygodnego zakładania butów i nie tylko.

Wieszak WYGODNY w stylu loftowym z dodatkową półką na buty i siedziskiem.

  • Mówiąc z kolei o lustrach, warto wspomnieć, że są one idealnym rozwiązaniem do wąskich i małych przedpokojów. Warto bowiem pamiętać o tym, że tworzą one iluzję, optycznie powiększając przestrzeń. Dzięki nim przedsionek będzie prezentować się na większy i bardziej otwarty.
  • Dobrze dobrane lustro dodatkowo rozjaśni nowoczesny przedpokój, odbijając naturalne światło z innych pomieszczeń, a jeżeli nie jest to możliwe – każdą inną oprawę świetlną.
  • Za pomocą lustra w łatwy sposób możemy również ukryć niedoskonałości powstałe w ścianach.

Designerskie lustro PLAMA NO.4 o organicznym kształcie. Stanowi niebanalną dekorację do przedpokoju, salonu oraz łazienki. Wyróżnia się bardzo wysoką przejrzystością światła, przez co z jednej strony nada unikalny klimat w całym przedpokoju, a z drugiej skutecznie go rozjaśni.

Powiązane produkty

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.