Polski design w najlepszej odsłonie, czyli meble od TABANDA i Nooma

Wielki talent, kreatywność i pasja – oto cechy, które najlepiej opisują polski design. Projektanci z naszego kraju zyskują coraz większe uznanie zarówno na rodzimym rynku, jak i za granicą, przyciągając uwagę miłośników dobrego stylu z całego świata. Dzisiaj pragniemy zanurzyć się w fascynującym światowym designie "made in Poland", skupiając się na dwóch wyjątkowych markach: TABANDA i Nooma. Oba te brandy zasługują na szczególną uwagę, będąc wyrazem nowoczesnej interpretacji polskiego rzemiosła i wyrafinowanego smaku. Zagłęb się w dalszą część wpisu i zobacz projekty mebli, które skradły serca osób na całym świecie. Zapraszamy!

Połączenie nowoczesności z tradycją, czyli kilka słów o polskim designie

Polski design, choć młody na arenie światowej, zdobywa coraz więcej uznanie za swoje niepowtarzalne podejście do formy i funkcji. Co wyróżnia nasze rodzime projekty? To unikalne połączenie nowoczesności z tradycją. Polski design z powodzeniem czerpie z dziedzictwa krajowego rzemiosła, reinterpretując je w świetle najnowszych trendów. Nie boi się eksperymentować z formą, kolorem, a także materiałem – często naturalnym i ekologicznym. Inspiruje się polskim krajobrazem, kulturą, a przede wszystkim – ludźmi. Ta szczególna autentyczność, autorski charakter i śmiałość w wychodzeniu poza utarte schematy sprawiają, że polski design przyciąga uwagę miłośników estetyki na całym świecie. Jest prawdziwym dowodem na to, że design to sztuka, która nie zna granic.

Krzesło DIAGO, czyli polski design w najlepszym tego słowa znaczeniu. Prosta konstrukcja połączona z innowacyjnym charakterem wyrażonym w nieszablonowych liniach i płaszczyznach, które można zauważyć na oparciu mebla. Dynamiczna bryła i brak dodatkowego wykończenia sprawiają, że DIAGO jest z jednej strony prostym krzesłem, a z drugiej unikalnym projektem, który z powodzeniem znajdzie miejsce w mieszkaniach i różnego rodzaju przestrzeniach utrzymanych w stylu loftowym i skandynawskim.

TABANDA i Nooma – dwa oblicza polskiego designu

Co jest wyjątkowego w naszym rodzimym designie? Zdecydowanie to, że nie zamyka się on w jednej ramie. Z jednej strony w Polsce nie brakuje projektantów stawiających na prostotę, a z drugiej zaś rzemieślników kochających eksperymentować i tworzyć unikalne, niepowtarzalne i często odważne meble, w których zamknięta jest prawdziwa dusza artystyczna. 

I właśnie ze względu na to w dzisiejszym artykule swoje miejsce znalazła zarówno TABANDA, jak i Nooma – są to bowiem dwa brandy podchodzące do polskiego designu w inny sposób.

TABANDA – artystyczne projekty, o których nie w sposób nie wspomnieć

TABANDA to zespół trzech młodych projektantów, którzy podchodzą do designu z duszą artysty. Bez obaw łączą funkcjonalność z pięknem, tworząc projekty, które skradły serca miłośników estetyki na całym świecie. Zaprojektowane przez nich krzesła, lampy czy donice są dowodem na to, że polski design potrafi być zarówno nowoczesny, jak i pełen ciepła i domowego klimatu. Wykorzystując naturalne materiały, TABANDA tworzy produkty, które są nie tylko piękne, ale także ekologiczne i trwałe.

FALON – designerskie siedzisko o żebrowej konstrukcji i unikalnej bryle, która zwieńczona jest delikatnie pofalowaną powierzchnią do siedzenia. Mebel, który skradł serca miłośników designu na, tyle że w 2011 roku otrzymał nagrodę Must Have na Łódź Design Festival. FALON może posłużyć jako pojedyncze miejsce do siedzenia lub jako designerska ława w dowolnej konfiguracji ze swoimi „braćmi”.

Szukasz wielofunkcyjnej lampy, która sprawdzi się zarówno jako oświetlenie wiszące, jak i stojące? W takim razie LAMPANIA jest modelem dla Ciebie. Ciekawa, prosta, kwadratowa forma bez bocznych ścianek i długi kabel pozwalający umieścić lampę w dowolnym miejscu – to cechy charakterystyczne LAMPANII.

 

DYNSK – designerski, minimalistyczny regał modułowy, który zachwyca z jednej strony prostą, a z drugiej unikalną konstrukcją potrafiącą odmienić oblicze każdego wnętrza. Podobnie jak siedzisko FALON regał lubi łączyć się z innymi „wersjami siebie” – odpowiednio zestawiając go, możesz stworzyć designerską bibliotekę na swojej ścianie. 

Nooma – minimalizm i prostota

Z drugiej strony mamy Noomę, markę, która stawia na prostotę i minimalizm. Czerpiąc inspiracje z filozofii skandynawskiego designu, tworzą meble i dodatki, które są nie tylko funkcjonalne, ale także piękne w swojej prostocie. Dzięki swojemu podejściu do projektowania Nooma pokazuje, że polski design potrafi być również subtelny i stonowany, nie tracąc przy tym na swojej unikalności, choć warto zauważyć, że projektanci w swojej ofercie mają również projekty w odważniejszej kolorystyce i formie, która przypadnie do gustu kreatywnym odbiorcom.

Stolik kawowy ze szklanym blatem KOB. Mebel, w którym wyrażona jest prostota, dzięki czemu doskonale odnajduje się w minimalistycznych wnętrzach utrzymanych w skandynawskim stylu, ale nie tylko. Schludna konstrukcja, nietypowe rozmieszczenie nóg i ciekawy blat o karbowanej strukturze to cechy charakterystyczne stolika, który z pewnością nada świeżości Twojemu wnętrzu.

TOOM – mebel, którego ciężko jednoznacznie określić. Może on bowiem posłużyć jako proste, ale wygodne siedzisko, designerska sofa modułowa, szezlong bądź podnóżek. Solidny kształt, miękkie siedzenie, prosta konstrukcja. Czego chcieć więcej?

Modułowa szafka RTV MOD to propozycja dla osób, które lubią eksperymentować. Mebel zapewnia niezliczone możliwości konfiguracji, dzięki czemu dopasuje się tak naprawdę wszędzie – od salonów aż po biura. Prosty, schludny design i funkcjonalność – MOD w kilku słowach.

Meble zasługujące na uznanie – design „made in Poland”

Obie te marki pokazują różne oblicza polskiego designuod śmiałych, artystycznych form TABANDY, po stonowany minimalizm Noomy. To właśnie ta różnorodność i autentyczność sprawiają, że polski design zasługuje na uwagę. To twórczość, która nie boi się być inna i zaskakiwać, co jest prawdziwym dowodem na to, że design to sztuka, która nie zna granic.

Zapraszamy do odkrywania polskiego designu i jego niepowtarzalnych twórców. TABANDA i Nooma to tylko dwa z wielu przykładów, które pokazują, jak różnorodny i fascynujący może być świat kreowany przez polskich projektantów. Jeśli chcesz poznać więcej wyjątkowych projektów od rodzimych rzemieślników, już dziś odwiedź Mebloscenkę i wybieraj spośród tysięcy designerskich mebli od polskich twórców. Zapraszamy!

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.