Lista produktów marki UNIQUE FORMS

O Nas

Jesteśmy polskim producentem mebli, form metalowych i dodatków do wnętrz. Wciąż poszukujemy nowych, autorskich wzorów, łączących polską tradycję i jakość wykonania z nowoczesnym designem.

Dbamy o każdy szczegół, dlatego materiały, z których wykonujemy nasze meble są najwyższej jakości.

Posiadamy własny zakład produkcyjny, gdzie wykonujemy wszystkie elementy metalowe naszych mebli. Pozostałe komponenty takie jak drewno, kamień czy płytę meblową pozyskujemy od polskich producentów.

Współpracujemy zarówno z projektantami jak i producentami mebli.

Wycena indywidualna mebli i form metalowych z naszej oferty dostępna jest w dowolnej konfiguracji, według wybranej kolorystyki, wymiarów i materiału

UNIQUE FORMS oznacza unikalne, niepowtarzalne formy. 

“Pomysł najpierw pojawia się w głowie, potem przelewam go na papier. W kolejnym kroku weryfikujemy całość wspólnie z architektem i konstruktorem, dobieramy materiały, grubości itp. Jednak największą satysfakcję sprawia mi możliwość zrealizowania wizji, które mam w głowie, i zobaczenia gotowego mebla w rzeczywistości. Daje to nieograniczone możliwości i chęć tworzenia coraz to lepszych rozwiązań.”

Projektowanie mebli to sztuka przez duże “S”

“Zdecydowanie – z uwagi na wykorzystywany materiał wiodący, jakim jest metal – czerpiemy ze sztuki nowoczesnej, minimalistycznej. Jednak osobiście nie lubię jednoznacznych rozwiązań i staram się, aby meble pasowały zarówno do wnętrz bardzo nowoczesnych i prostych, jak i do tych bardziej tradycyjnych. Moim ulubionym stylem jest zdecydowanie eklektyzm, charakteryzujący się łączeniem form nowoczesnych, prostych z tradycyjnymi. Połączenie metalu z drewnem samo w sobie stanowi swoiste odzwierciedlenie stylu eklektycznego, aby jednak całość nie była zbyt ciężka i przytłaczająca, wszystko musi się równoważyć, np. ciężki, gruby, drewniany blat łączymy z delikatnymi profilami metalowymi.

Firma i marka cały czas się rozwijają. Mamy już nowe pomysły na ciekawe formy i połączenia, ogranicza nas tylko wyobraźnia, dlatego trudno teraz powiedzieć, co będzie nas inspirowało za jakiś czas. Staram się jednak nie ulegać wszystkim trendom i modzie. To, co robimy, musi przede wszystkim podobać się nam i odpowiadać naszemu pojęciu estetyki. Klienci, decydując się na naszą markę, muszą wiedzieć, czego mogą oczekiwać.”

Julia Sroczyńska, pomysłodawczyni i założycielka firmy UNIQUE FORMS

Pokazano 1-39 z 39 pozycji