prev img
prev img
prev img
gallery photo gallery photo gallery photo gallery photo gallery photo gallery photo gallery photo gallery photo gallery photo gallery photo

CK57 fotel tapicerowany proj. Czesława Knothe polski design

Designerski fotel w stylu vintage, polski design.

3 990,00 zł

CZAS REALIZACJI 5-6 TYGODNI
KOLOR DREWNA
TKANINA
ILOŚĆ

Zapytaj o produkt

CK57 fotel tapicerowany proj. Czesława Knothe polski design

CK57 fotel tapicerowany proj. Czesława Knothe polski design

Designerski fotel w stylu vintage, polski design.

Prosimy wypełnić poniższe pola formularza, biuro obsługi klienta skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

* Pola wymagane

Anuluj lub 

Dostawa za darmo
Wyświetl koszt wysyłki

CK57 to jeden ze sztandarowych projektów Czesława Knothe, wybitnego polskiego projektanta wnętrz i mebli, wieloletniego członka, a później prezesa Spółdzielni

Artystów ŁAD – instytucji zrzeszającej ikony polskiego wzornictwa modernistycznego. Jak każdy mebel jego autorstwa, łączy w sobie estetykę z najwyższą jakością wykonania i maksymalną funkcjonalnością. To właśnie te cechy zapewniły projektom Czesława Knothe popularność i uznanie, nie tylko w rodzimym kraju, ale i na polu międzynarodowym.


Projekt powstał w latach 50. XX w., wpisując się na stałe w kanon polskiego modernizmu. Łączy w sobie w harmonijny sposób dwa ulubione materiały tego projektanta: drewno i tkaninę, które kontrastując ze sobą fakturami, dopełniają się wzajemnie. Bryła mebla jest bardzo zrównoważona, zestawiając ze sobą duże, proste siedzisko i smukłe, zaokrąglone wsporniki. Fotel ten doskonale wpasuje się w wiele typów wnętrz, oferując maksymalną wygodę, proste, acz estetyczne wykończenie i najwyższej jakości materiały.

kolorystyka tkaniny HENRY TUTAJ

kolorystyka tkaniny SYNERGY TUTAJ


Czesław Knothe urodził się w roku 1900 w Gorłówce na terenie dzisiejszej Ukrainy. Skończywszy 18 lat, rozpoczął studia w Kijowie w Ukraińskiej Akademii Sztuk Pięknych, ale już kilka lat później – od 1923 do 1937 roku, z przerwami - studiował architekturę wnętrz oraz malarstwo w Szkole Sztuk Pięknych w Warszawie. W czasie dwudziestolecia międzywojennego zajmował się projektowaniem mebli oraz wnętrz, a od 1926 roku stał się członkiem Spółdzielni Artystów Plastyków „Ład”. Od 1938 roku stał się jej dyrektorem – aż do 1944 roku.


„Żeby mebel był udany , musi spełniać trzy podstawowe warunki: celowej konstrukcji, maksymalnej funkcjonalności i oczywiście mieć walory estetyczne.”

-Czesław Knothe


Po wojnie, od 1951 do 1953 roku został prezesem „Ładu”. Za jedno z największych przedsięwzięć Czesława Knothe uznaje się zestaw mebli do Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, które projektował w latach 1953 – 1955. Podkreślał on wielokrotnie, że mebel, aby być udanym, musi spełniać trzy podstawowe warunki: ma być celowej konstrukcji, maksymalnej funkcjonalności i mieć walory estetyczne. Jego najważniejsze meble śmiało można określić idealnym połączeniem tych trzech założeń.

Opis

STYL
VINTAGE
MATERIAŁ GŁÓWNY
DREWNO + TKANINA
UŻYTE MATERIAŁY
LITE DREWNO
TKANINA
SZEROKOŚĆ (cm)
66
WYSOKOŚĆ (cm)
81 | SIEDZISKO 41
GŁĘBOKOŚĆ (cm)
73 | SIEDZISKO 48
Produkty powiązane