RM57 fotel proj. Romana Modzelewskiego polski design

Dostępność: dostępny na zamówienie
Wysyłka w: 5 tygodni
Cena: 1 630,00 zł 1630.00
ilość szt.
Pin It

Opis

RM57 to nazwa towarowa tapicerowanego fotela wchodzącego w skład kolekcji mebli zaprojektowanych przez prof. Romana Modzelewskiego oferowanej od 2016 r. przez markę VZÓR. Projekt fotela RM57 pochodzi z 1957r, w ostatnim czasie otrzymał prestiżową nagrodę DOBRY WZÓR przyznawaną przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego.
Produkowana obecnie wersja fotela posiada nóżki zapewniające usadowienie siedziska na wysokości typowej dla fotela.
Fotel RM57 jest wyrazem zamiłowania do form abstrakcyjnych, kluczowych w sztuce i działalności projektowej Romana Modzelewskiego. Wśród mebli tego autora wyróżnia się poszukiwaniem kompozycji, w której prymat wiedzie geometria form zbudowana z prostych, diagonalnych linii. Konstrukcyjne myślenie zaowocowało atrakcyjnym formalnie i wygodnym użytkowo, jedynym tapicerowanym siedziskiem Modzelewskiego.
Pierwsze testowe wdrożenie fotela w ramach marki VZÓR nastąpiło w 2012 r. W trakcie prac nad formą siedziska wprowadzono wiele praktycznie niewidocznych dla oka ale istotnych z perspektywy ergonomii oraz walorów użytkowych fotela zmian. Wykorzystanie przemysłowych technologii produkcji umożliwiło odejście od ograniczeń związanych z produkcją o charakterze rzemieślniczymi i zaoferowanie produktu o stałych parametrach jakościowych, który może być produkowany szybko i względnie tanio, w dużych seriach. Całkowite przeprojektowanie technologii produkcji siedziska, w szczególności jego wewnętrznej konstrukcji, umożliwiło zaoferowanie produktu wiernego oryginałowi i jednocześnie gwarantującego zaskakującą wygodę.
Sposób wdrożenia fotela, w szczególności dobór technologii wytwarzania oraz zastosowanych materiałów, zakładający jednoczesne przeprojektowaniu wybranych parametrów technicznych fotela w celu poprawy jego walorów użytkowych i estetycznych jest modelowym przykładem funkcjonowania marki VZÓR i podejścia do budowania jej kolekcji.
Istnieje możliwość wykonania fotela w innych tkaninach/kolorach.

Materiały: Stelaż wykonany z giętego drutu lakierowany, w kolorze lub chromowany, kubełek/siedzisko - wylewana pianka, tapicerowana, stopki uniwersalne plastikowe podłużne 

 Wymiary (wys/szer/głę): 79/62/57 cm, wys. siedziska 45cm

Czas realizacji: 4-5 tygodni

DARMOWA DOSTAWA!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl