NOWOCZESNY I PONADCZASOWY STYL TABANDY 0
NOWOCZESNY I PONADCZASOWY STYL TABANDY

Można śmiało powiedzieć, że TABANDA konsekwentnie wytycza ścieżki i trendy polskiego designu w rozumieniu sztuki użytkowej - przez dekadę stworzyli około kilkudziesięciu skrupulatnie zaprojektowanych przedmiotów, które interesująco wpływają na dynamikę wnętrza. Niektóre z nich TABANDA stworzyła w ciekawej współpracy tak na przykład jak ceramikę -kolekcję BIRDS. Inne zdają się korespondować do siebie nawzajem tworząc nowoczesny układ wnętrza. Nie ma drugiej takiej bandy, ani wątpliwości, gdy chodzi o ich wyczucie estetyki. Tu nie ma miejsca na przypadki, a być może jedynie na szczęśliwe zbiegi okoliczności.


BIRDS

 

Stworzona w kolaboracji z marką August kolekcja ceramiki BIRDS to prawdziwe odkrycie. Warto wspomnieć, że jest to zastawa wykonana z miksu porcelany i kamionki, surowa od zewnątrz, ręcznie wykonana i ozdobna choć może nie od razu na taką wygląda. 

 


BIRDS

 

 

Surowa, prosta forma i duża pojemność. BIRDS zdaje się być zaprojektowana zupełnie od nowa, jak gdyby projektanci pochylili się jeszcze raz nad tematem roli współczesnej zastawy zapominając o wszystkich wcześniejszych wzorcach i udało się stworzyć coś zupełnie nowego u podstaw. Forma zdaje się być "wyciosana" z funkcji - szkliwione wnętrze i surowe wykończenia są wyoblone. Tym razem TABANDA przekracza historyczną linię tworząc ceramikę sięgającą do Neolitu - przywołując na stół Epokę Kamienia. Na zestaw składają się 2 rozmiary kubków, 2 jajkowniki, 2 miski i pokrywki. Całość jest pociągająca, skromna i przytulnie "schowana" pod solidną przykrywką z dębu. 

 

 


BIRDS

 


BIRDS

 

 

 

Niekiedy na pierwszy rzut oka da się określić inspirację, od której ów dzieło się wywodzi. Tak jak w przypadku fotela GINKA. To niezwykły fotel inspirowany kształtem liścia Miłorzębu Japońskiego, zwanego także drzewem długowieczności. Dlaczego akurat ta pełna dualizmu roślina stała się inspiracją Tabandy?

 

 


źródło: fossilscapes.pl oraz drewutniaemila.pl

 

Miłorzęby to żywe skamieliny. Na Ziemi występują jeszcze osobniki żyjące od ponad 2000 lat - czyli pamiętające  czasy Jezusa Chrystusa. Są  ogniwem pomiędzy drzewami a paprociami. Z zastosowania mogą być także lekiem i symbolem prawdziwej miłości  
Czy to aby na pewno wszystko co wiemy o tej roślinie? W przypadku fotela GINKA najistotniejszy jest kształt liścia rozdartego w połowie.  Jak ma się to do świata designu? 
Być może TABANDA nawiązuje w ten sposób do długowieczności i uniwersalnego zastosowania? 

 


NAPKA I RODZEŃSTWO PANKA


PANKA

 


Kolejna nowość, obok której nie da się wprost przejść obojętnie. Interesująca NAPKA została hojnie obdarzona rodzeństwem - PANKA.  Zadaniem tych foteli jest przykuwać oko, zachwycać, intrygować. Są wyznacznikiem nowoczesnego stylu. Odpowiedni dobór kolorów i wykończenia do wnętrza, pozwala, aby PANKA stała się wisienką na torcie. Delikatne nóż
ki fotela są cechą najnowocześniejszych polskich mebli, ale też spełniają praktyczną funkcję - optycznie unoszą mebel - ponad to ułatwiają sprzątanie - to właśnie tutaj stawiamy najważniejsze pytania - dlaczego design?

Czy chcemy otaczać się pięknymi przedmiotami, cenimy wygodę trwałych materiałów i dobrze zaprojektowanych przedmiotów, czy gonimy za ulotnymi, eterycznymi trendami? Może kolekcjonowanie designu ma także inne, znacznie ważniejsze zadanie - utrwalić ulotny czas, w którym żyjemy. 

 


źródło: PEXELS

 

Zdaje się, że historia Bauhausu pokazuje jak można zamknąć "oddech" epoki i jej dosłowny nastrój, niczym w szklanej kuli. Gotowe, w pełni zaprojektowane i urządzone domki po dziś dzień można kupić wyposażone we wszystko to, w co obfitowały owe czasy. Czy ta historia się powtórzy? Tym razem dla teraźniejszości?

Meble od Tabandy są do tej roli dobrym kandydatem - grupa wyznacza ścieżki skupiając się na jakości, trwałości i materiałach. Tym samym inspiruje swoim pogodnym nastawieniem i sukcesami. Wpływa na środowisko odświeżającymi pomysłami i współpracami.

 Nie można także pominąć sztandarowych, kultowych wręcz produktów, takich jak krzesła i stołki DIAGO, stolik ŁOŚ, MIOBUSH, MAĆKIregały DYNKS, kolekcja TRÓJ, siedzisko FALON, a także LAMPANIA i inne - czyli meble z duszą i historią.

 

 


DIAGO

 

Wyposażenie wnętrza meblami od jednego projektanta zapewnia spójność, ale nawet jedna sztuka od tak wyjątkowego producenta nie pozostanie niezauważona. Detale tworzą nieoczywistą całość, geometria jak i wykończenia oraz materiały - wszystko to składa się na wspaniały polski design, z którego aż chce się korzystać i cieszyć jego klimatem.

W tym tygodniu wszystkie produkty od Tabandy - 15%.

Jeśli podobał Ci się artykuł daj nam znać w komentarzu, dziękujemy :)

 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl