JAK ROZPOZNAĆ WNĘTRZA BOHO 3 CECHY 0
JAK ROZPOZNAĆ WNĘTRZA BOHO 3 CECHY

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W tym artykule o 3 elementach stosowanych we wnętrzach, których liczne występowanie uznajemy za cechy boho.

Sklasyfikowanie niektórych aranżacji stanie się łatwiejsze dzięki umiejętności dostrzegania tych niekiedy subtelnych odwołań. 

 

 
materiały: własne

 

 

 

Na koniec także przedstawimy przykład wspaniałej aranżacji artystycznej, w której doszukujemy się nawiązań do stylu boho w aranżacji nowoczesnej, minimalistycznej i chłodnej.  

Boho posiada kilka cech, dzięki którym można poznać jego elementy w nastroju danego wnętrza.

Za jego pochodzenie uznawani są artyści obwoźni. Urządzali się z tego co mieli pod ręką, tak samo odnosili się także do stroju. Mimo swojego "znoszenia" miał w sobie nastrój odprężająco-nasycający. Z tego okresu boho jest wynosi elementy drewniane, zdobione, gliniane naczynia, meble z ornamentami. 

Później rozwinęły go ruchy hippi w Ameryce. Od tego czasu został bardzo dobrze przyjęty, rozwija się naturalnie korespondując niemalże ze wszystkimi innymi stylami.

 

 


autor nieznany

 

Cechy wyróżniające:

 

Sposób dekorowania wnętrza, a także materiały, elementy dekoracyjne i dodatki mają jedną wspólną regułę ponad zastosowaniem czy wzorem. - Serce.

 

  
zdjęcie ze strony: www.dobrzemieszkaj.pl

 

 

 

Odważne zestawienia są raczej wynikiem kompromisów pomiędzy sztuką użytkową, a kolekcjonowaniem pamiątek i wypełnianiem domu designem.

 

 

 
autor: www.casavogue.globo.com

 

autor: Historias de casa

 

 

Wnętrze energetyzującego poranka, lekki wiatr który rozwiewa zasłony. Bujające się frędzle i dzwonki, a także ozdoby tkane, pełne pozytywnej energii pochodzącej z pracy ludzkich rąk. Atmosfera ta jest wyczuwalna w jasnych, przewiewnych, przestrzennych aranżacjach tej odmiany stylu boho.

 

 


autor: @la_bohemia_nancytorija
zdjęcie pochodzi ze strony: www.pinterest.com/pin/521080619383865277/

 

 

 

Ludzie czują się w takich wnętrzach szczęśliwsi, lepiej wypoczywają, chcą do nich wracać. 

Często tak właśnie urządzane są domki letniskowe, bungalow. 

Późniejsze wpływy grup hippisowskich dodały boho szczególnie elementów związanych z ziemią, kwiatami i letnim powabem. Pełen makramów, dywanów, wstążek i roślin.

Atmosfera dodająca odprężająca i otuchy, przenika do nurtu pod postacią jasnych, oddychających wnętrz z wiklinowymi meblami. Długie zasłony, stoliki i pufy. Zawieszki na ścianach i sufitach, paciorki jako ozdoby do mebli, itd.

 

 

 


zdjęcie: www.casavogue.globo.com
 

 1. Swoboda i materiały

Świece, ceramika i rękodzieła, wazony z kwiatami, zdjęcia, dywany, pamiątki i ramy. Frędzle czy chwosty, w Chinach uznawane były za symbole obfitości, zdrowia i szczęścia, w Polsce przypisywano im ozdobności i elegancję. Frędzle, sploty, warkocze, pompony i inne wyplatane ozdoby czynią boho tak przytulnym gościnnym i pełnym serca.

Materiały są bardzo istotnym "spoiwem" dla tego stylu. Naturalność kamienia, drewna, miedzi i innych surowców pochodzenia naturalnego.

Wszystko to co budzi w człowieku miłość, więź z ziemią, ciepło i powoduje dobre samopoczucie.

 

 

 

2. Króluje roślinność. 

Mocny akcent roślinności to drugi wyznacznik aranżacji. Mogą to być subtelne detale w dużej ilości, jak i popularne teraz sukulenty, lub duże konstrukcje wypełniające wnętrza roślinami, takie jak żywe drzewa.

Proponowane jest nadawanie klimatu we wnętrzach maksymalną ilością zieleni, również poprzez budowanie nastroju symbolami ziemi, oto propozycja kwiecistej tapety, która ukoronuje każdą aranżację boho.

 

 

 


autor: Wall&Deco
Tapeta dostępna na stronie: www.elle.pl/decoration/artykul/tapety-w-kwiaty-1

 

 

 

3. Etniczność i Egzotyka i elementy kultu

 Wzory etniczne, pledy z dużymi geometrycznymi wzorami, zakończone frędzlami i dodatkami. Kryształy, kamienie szlachetne, świece, wisiorki, ornamenty.

 

 

Donice i parawany

To nowoczesna propozycja Boho. Parawany z doniczkami pełne roślin budują egzotyczną atmosferę, która także jest ważna w stylu boho.

 

 

Boho Biuro? 

A jakże, jednak tego typu biura znajdują zastosowanie w szczególnych przypadkach, w zależności od oferowanych usług. Pamiętając, że muszą być spełnione przynajmniej 3 warunki, aby domniemać elementy stylu Boho spójrzmy jak ten etniczny styl spotyka się z oficjalnym zastosowaniem minimalizmu w domowych biurach, czy eleganckich restauracjach.

 

 

Gdzie Boho spotyka minimalizm?

W naszych czasach można z łatwością zaobserwować jak styl ten przenika do surowych minimalistycznych aranżacji i komponuje estetyczne połączenia. Wyraźną propozycję kompozycji mini-boho przedstawiła artystka poniższych zdjęć. 

Wyróżnić można przynajmniej 3 elementy stylu boho, jednak cała kompozycja daje nieco odmienne wrażenia.

Koniecznie dajcie znać jak Wam się podobają.

 

 

Oto one:


zdjęcia: www.lascositasdebeacheau.blogspot.com/2015/06/sus-imagenes-siempre-se-distinguen-por.html

 

 


zdjęcia: jak wyżej

 

 

Jeżeli przydał Ci się ten artykuł daj nam znać w komentarzu, dziękujemy!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl