FOTELE I PODUCHY MIUKI 0
FOTELE I PODUCHY MIUKI

Fotele workowe, pufy, Miuki, Sako – co właściwie kryje się pod tymi pojęciami?

prozdrowotne, relaksujące i ekologiczne – tłumaczymy dlaczego.
Porównujemy ich wypełnienia i obicia pod względami praktyczności.


To jedne z najbardziej komfortowych i uniwersalnych mebli dostępnych w ofercie.
Ten artykuł pomoże wybrać fotel dla gracza, pani domu, dla niemowlęcia i dziecka, czy do biura.

 

 
KLIK

 

Ciekawostka 

O poduszkowych fotelach zrobiło się głośno na początku nowego stulecia, choć wcześniej podobne meble były już wykorzystywane na przykład jako pufy.
*Dorota Zawadzka w wywiadzie dla Werandy opowiada, że już dawno temu podobne meble były w użytku:”-Berberowie używali puf sznurowanych skórzanym rzemieniem i wypełnianych piaskiem. W każdej chwili mogli je opróżnić, złożyć i wygodnie przewieźć na wielbłądach w inne miejsce.
W zależności od regionu miały kolory czerwieni, ochry lub fuksji, turkusu i różnych odcieni żółtego”
 .

 

Pufy to jednak coś  odmiennego - nie mają się one nijak do profesjonalnych foteli workowych Sako/Miuki.

Zapewniają doskonały komfort i pozycję dla ciała podczas pracy, zabawy i nauki, a do tego ich kolory wspaniale stymulują nasze mózgi! 


Zaletą foteli jest także wygodny wybór obicia oraz kształtu, a także uchwyt, który pomaga formować najdogodniejszą pozycję dla Ciała.

 

KLIK

Pierwsze zaprojektowane egzemplarze mebla zostały wykonane dla włoskiej firmy Zanotta w latach 60’tych. Sako pochodzi od włoskiego słowa „sacco”, czyli worek.

 

Fotel-worek miał być idealnym meblem dla włoskiego businessmana pragnącego wygodnie napić się kawy podczas przerwy na lunch.

KLIK

 

Idealnie wpisał się we włoską modę lat 60’tych oraz trendy i naleciałości hippisowskie. Natomiast nazwa Miuki przyjęta została od jednej z wiodących firm produkujących te fotele w Polsce.

KLIK

 

 

Zaskarbiły sobie serca dorosłych, dzieci oraz biznesmanów na całym świecie, wszystko za sprawą komfortu i pełnej radości twórczej atmosfery jaką roztaczają w pomieszczeniu.
K
ażdy kto choć raz na nich usiadł wie, jak wspaniale relaksują i odprężają już nie tylko na przerwie, ale także podczas pracy.

 

KLIK

 

Ale to nie wszystko!

Wygoda poszła w parze ze zdrowiem. 

Miuki są nieocenionym wsparciem dla pleców, a w szczególności dla samego kręgosłupa.

Dlaczego?

Ponieważ drobne wypełnienie pufy przylega i dopasowuje się do absolutnie każdego rodzaju sylwetki i zapewnia tym doskonałe podparcie. Komfort przychodzi w każdej pozycji.

KLIK

 

To powoduje znaczące korzyści, a chyba największą z nich jest to, że pracując długo na przykład przy laptopie, nie odczuwa się dyskomfortu. Często osoby pracujące przy komputerze, lub podczas turniejów, cierpią na różne dolegliwości związane właśnie z niewłaściwą postawą. Producentka Miuki zwraca też szczególną uwagę jak do sprawy długiego siedzenia w jednym miejscu odnoszą się dzieci. 

 

 

 

 

KLIK 

 

 

Na przykład podczas odrabiania pracy domowej.
Cały dzień spędzony na niewygodnych drewnianych krzesełkach w szkole potrafi dać w kość nawet najbardziej cierpliwym małym zawodnikom.  Fotel zapewni komfort, odpowiednie podparcie, zdrowa pozycję i inspirację!

 

 

KLIK

 

 

 Pomagają w koncentracji – kręgosłup nie daje co chwilę znać, że potrzebuje zmiany pozycji ciała - mózg jest dotleniony, więc pracuje się wygodniej i lepiej. Praca domowa, to przecież także praca!
W wielu przypadkach przełoży się to natychmiast na efektywniejszą realizację.
Szczególnie dzieci będą odczuwały te zmianę – dodatkowo kolorowe obicia stymulują, energetyzują i uwalniają ich kreatywność.

 

 

 

KLIK

 

Puduchy i fotele są specjalnie zalecane dzieciom, żeby mogły się wygodnie odprężyć kiedy są zajęte swoimi sprawami, z pewnością łatwiej będzie się im skupić. Poza tym kto by nie chciał siedząc na mięciutkim foteliku zamiast na krześle przy biurku, a skoro to także zdrowe i wygodne, to uznajemy to za doskonały pomysł!

 

 

 

 

KLIK

 

Praktyczne zdejmowane i piękne obicia.

Skoro mowa o dzieciach – warto pomyśleć o tym co zrobić, gdy fotel się zabrudzi.

Przed podjęciem ostatecznego wyboru, warto zastanowić się, gdzie chcemy używać foteli – niektóre obicia pozwalają na swobodne użytkowanie mebli na świeżym powietrzu, na przykład podczas imprezy na tarasie. Dodatkowo nie trzeba się martwić o zabrudzenia, gdyż niektóre tkaniny, na nie niemalże odporne – to znaczy, że mokra ściereczka załatwi sprawę świeżej plamy.

 

KLIK

W przypadku trudniejszego zabrudzenia lub starej plamy - warto wybrać pufę ze ściąganym obiciem. To samo dotyczy powłoki dla foteli o delikatniejszym wykończeniu– na przykład wykonanych z bawełny. Obicia foteli MILD charakteryzują się fantastyczną delikatnością. Cudownie otulają i są miłe w dotyku niczym aksamitna poduszka.

 

 

KLIK

Zaletą granulatu jest jego nietoksyczność i idealny wymiar dobrany specjalnie do foteli i poduch. Okresowo może się okazać, że poducha utraci na sprężystości - od czasu do czasu należy uzupełnić fotele, aby znów wyglądały jak nowe i zapewniały wspaniałą izolację od chłodnej podłogi.

 

 

KLIK

 

 

 

 

 

*www.weranda.pl/urzadzamy/salon/puff-znaczy-miekki
*wikipedia.org/wiki/Berberowie

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl