PROJEKTOWANIE POKOJU DZIECIĘCEGO – O CZYM TRZEBA PAMIĘTAĆ?

Idealny pokój dla dziecka powinien być przytulny, atrakcyjny wizualnie i przede wszystkim funkcjonalny. Zanim rozpoczniesz urządzenie tego specyficznego wnętrza zastanów się, jakie masz oczekiwania. Możesz skorzystać ze wskazówek profesjonalistów i sięgnąć po gotowe projekty pokoju dziecięcego.

Postaw na funkcjonalność

Dobrze urządzone wnętrze musi być przede wszystkim wygodne dla szkraba. Bardzo ważne jest, aby dostosować poszczególne elementy wyposażenia do wieku dziecka i jego potrzeb. W przypadku pokoiku dla kilkulatka najlepiej zdecydować się na designerskie meble dopasowane do wzrostu malucha, utrzymane w radosnej kolorystyce. Pomieszczenie przeznaczone dla niemowlęcia mu być urządzone w taki sposób, aby maksymalnie ułatwić rodzicom przewijanie i karmienie pociechy. Z kolei wnętrza dla starszych dzieci powinny być zorganizowane pod kątem potrzeb ucznia, z uwzględnieniem miejsca do odrabiania lekcji.

Skorzystaj z pomocy projektanta

Obecnie coraz więcej osób decyduje się na usługi specjalisty lub wykorzystuje gotowe projekty pokoju dziecięcego. Przykładowe propozycje aranżacji tego specyficznego wnętrza mogą być znakomitą inspiracją – szczególnie, jeśli ktoś nie ma pomysłu na jego urządzenie. Pomoc profesjonalistów okaże się niezastąpiona w przypadku bardziej problematycznego pokoju. Dla przykładu, mało ustawne pomieszczenie o znacznie ograniczonym metrażu wymaga szczególnej uwagi, aby zadbać o wygodę dziecka. W dzisiejszych czasach gotowy projekt można otrzymać bez wychodzenia z domu. Ważne jest, aby był on dostosowany nie tylko do wielkości pokoju, ale także do możliwości finansowych. Profesjonalista jest w stanie zadbać również o tę kwestię, polecając meble z uwzględnieniem zakładanego budżetu.

Weź pod uwagę najnowsze trendy

Przy projektowaniu pokoju dziecięcego warto wziąć pod lupę obowiązujące trendy. Zastanów się, jaka estetyka najlepiej sprawdzi się w danym wnętrzu i zapoznaj się z przykładowymi realizacjami tego typu aranżacji. Dobrym pomysłem może być urządzenie przestrzeni w stylu skandynawskim. Naturalne materiały, jasne kolory (w tym różne odcienie bieli i pastele) pomogą zaaranżować przytulne i jednocześnie atrakcyjne wnętrze. Należy podkreślić, że skandynawska estetyka okazuje się bardzo uniwersalna – sprawdza się zarówno w przypadku pokoju dla dziewczynki, jak i dla chłopca. Można również zdecydować się na ponadczasową elegancję. Wśród gotowych projektów pokoju dla pociechy znajdziemy wiele propozycji utrzymanych w klasycznym designie. Również w tym przypadku będą dominować drewniane meble, niekoniecznie w jasnej kolorystyce. Ciekawą propozycją jest zaprojektowanie pokoju dziecięcego w stylu rustykalnym, w którym na pierwszy plan wysuwają się drewniane elementy z widocznymi liniami słojów.

Wygodny pokój dla dziecka powinien być jasnym i przytulnym wnętrzem. Jeśli nie masz pomysłu na stylową aranżacją, skorzystaj z porad ekspertów. Gotowe projekty dostępne online możesz wykorzystać w całości lub zainspirować się wybranymi elementami wystroju.

Zobacz inne wpisy:

MEBLE W MAŁYM SALONIE – CO WYBRAĆ I JAK JE USTAWIĆ?

MEBLE ZE SKLEJKI – JEDEN Z AKTUALNYCH TRENDÓW WNĘTRZARSKICH

RĘCZNIE ROBIONE MEBLE Z DREWNA

SALON W SKANDYNAWSKIM STYLU – POMYSŁ NA MINIMALISTYCZNE I PRZESTRONNE WNĘTRZE

STYL RETRO W MIESZKANIU – BO KLASYKA NIGDY NIE WYCHODZI Z MODY

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.