KIEDY ŁÓŻKO ZAMIAST ŁÓŻECZKA DLA DZIECKA?

Przyjmuje się, że dziecko można przenieść do łóżka mniej więcej po skończeniu 18 miesięcy. Istotny jest jednak nie tylko wiek, ale przede wszystkim odpowiednie przygotowanie maluszka do tej swoistej rewolucji. Należy pamiętać o dopasowaniu mebelka do aktualnego rozwoju pociechy.

Kołyski dla najmłodszych dzieci – jaką warto wybrać?

Wielu rodziców uważa, że w pierwszym etapie niemowlęcym doskonale sprawdzają się przede wszystkim kołyski. Pełnią one funkcje skutecznego usypiacza, uspokajając maluszka delikatnymi, kołyszącymi ruchami. Warto zdecydować się na mebelek wykonany wyłącznie na bazie naturalnych materiałów. Popularna marka NUKI posiada w ofercie wiele tego typu propozycji, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodziców najmłodszych pociech. Przykładem będzie kołyska ze sklejki TULI o zaokrąglonych krawędziach. Mebelek świetnie wpisuje się w skandynawski design i z łatwością można go dopasować do dziecięcego pokoiku. To idealny przykład połączenia funkcjonalności z atrakcyjnym designem.

Łóżeczko dla dziecka – meble dostosowane do wieku

Projektanci wyposażenia dedykowanego dziecięcym pokojom biorą pod uwagę bezpieczeństwo maluszka oraz efektowny wygląd mebelków. Pod tym kątem warto przyjrzeć się łóżeczkom z serii DREAM, które spełnią oczekiwania najbardziej wymagających rodziców. Naturalne mebelki ze sklejki wyróżniają się zaokrąglonymi krawędziami i estetycznymi, niezauważalnymi mocowaniami. Każdy element został w nich wykonany z dbałością o precyzję, a dodatkowym atutem jest ręczne szlifowanie z wykorzystaniem wyłącznie bezpiecznych dla dziecka lakierów. Są one doskonałym wyborem dla niemowląt do 1,5 roku – po przekroczeniu tej granicy wiekowej można zastanowić się nad zmianą mebelka na większe łóżko.

Polski design – modne łóżka dla dzieci

Zmiana mebelka musi być podyktowania nie tylko wiekiem maluszka, ale przede wszystkim jego wzrostem. Czasami dzieci jeszcze przed 18 miesiącem życia zaczynają wyrastać z łóżeczka. Podkulone nóżki są pierwszym sygnałem, że pociesze jest niewygodnie w dotychczasowym miejscu do spania. Zwlekanie z zakupem łóżka może doprowadzić do pojawienia się wad postawy – nowy mebel stanowi konieczność z myślą o zdrowiu dziecka. Dla maluchów w wieku przedszkolnym marka NUKI przygotowała specjalne rozwiązania. Designerskie łóżka w skandynawskim stylu to propozycja, która rośnie wraz z pociechą. Seria DREAM BIG obejmuje modele sprawdzające się także u dzieci w wieku szkolnym i nastolatków. Dostępne meble, tak jak mniejsze łóżeczka posiadają niewidoczne mocowania i zaokrąglone krawędzie. W zależności od aranżacji pokoju maluszka można zdecydować się na wariant naturalny lub w jednym z trzech klasycznych kolorów (graficie, czerni bądź bieli).

W trosce o komfortowy sen pociechy należy dokładnie zastanowić się nad wyborem łóżka. Jeśli dziecko wciąż śpi z rodzicami, trzeba pamiętać o wcześniejszym przygotowaniu do samodzielnego spania. Mebelki o wysokiej jakości pomogą zadbać o komfortowy wypoczynek maluszka, niezależnie od jego wieku.

Zobacz inne wpisy:

PRAKTYCZNE I Z POCZUCIEM STYLU, CZYLI JAK WYBRAĆ ŁÓŻKO DO SYPIALNI?

ŁÓŻKO Z LITEGO DREWNA DĘBOWEGO – MEBEL NA LATA

KOLOROWE MEBELKI DLA DZIECI, CZYLI JAK ROZJAŚNIĆ POKÓJ SWOJEGO MALUCHA?

Powiązane produkty

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.